מייקל בלומברג יגיע לישראל כדי לקבל את פרס "בראשית"

03.11.2014

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, יגיע בחודש מאי הקרוב לישראל על מנת לקבל את פרס "בראשית" על תרומה מיוחדת לאנושות ברוח ערכי היהדות. בלומברג, כיום איש עסקים, הוא הזוכה הראשון בפרס, שיוענק על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין וקרן "ג'נסיס".

זוכה פרס הגראמי, הפסנתרן יבגני קיסין, יגיע להופעה מיוחדת באירוע, שבו יופיעו גם הזמרת ריטה, השחקנית והקומיקאית חנה לסלאו, תזמורת הסימפונט רעננה ואמנים נוספים. קיסין, אזרח ישראלי טרי, אמר לקראת הגעתו: "ההזדמנות להופיע בירושלים, בירת המדינה היהודית והמרכז הרוחני של עמנו, במסגרת אירוע שמנציח מחויבות עולמית לערכים יהודיים, תסייע לי לממש את החלום שלי. אני נרגש להגיע לישראל כדי ליטול חלק ביוזמה חשובה זו".

ו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, המשמש גם כיו"ר ועדת הבחירה של פרס בראשית, התגאה בבחירה של בלומברג לקבלת הפרס. "אני בטוח כי הצירוף של מנהיגותו של ראש העיר בלומברג ונדבנותו, יהדותו הגאה של יבגני והזדהותו עם ישראל, ונוכחותו המכובדת של ראש הממשלה יהפכו את האירוע לחגיגה שמחה והיסטורית של זהות יהודית וערכים יהודיים כאן בירושלים".

פרס בראשית הוא פרס שנתי בסך מיליון דולר, המוענק לאנשים יוצאים מגדר הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, מעניקים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. את הפרס תרמה קבוצת הפילנתרופיה "ג'נסיס", והוא מוענק על ידי ראש הממשלה. חתן הפרס נבחר מתוך רשימת מועמדים שהוצעו על ידי ראשי מאות מוסדות וארגונים יידועי שם מרחבי העולם, הכוללים אוניברסיטאות, קרנות, תאגידים וארגונים יהודיים.

Nana10