ג'יי לנו: "אני בצד של ישראל"

05.09.2014

קומיקאי האמריקני ג'יי לנו הביע היום (שישי) תמיכה בישראל, בסכסוך עם הפלסטינים. "אני מאוד פרו-יהודי ופרו ישראלי", אמר לנו לסוכנות הידיעות AP.

 

לראשונה בחייו, יגיע לנו לישראל ב-22 במאי וינחה את טקס פרס בראשית שיוענק לראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג. "בנקודה מסוימת בחיים אתה חייב לבחור צד", הוא נימק את תמיכתו. "אני נוטה להסתכל על דברים רבים מזווית ראייה יהודית, במיוחד בנושא הזה. אני מבין את החשיבות של ישראל".

לנו הדגיש כי הוא רואה את שני הצדדים בסכסוך, אך אין לו כוונה להיכנע ללחצים מצד גורמים פרו-פלסטינים. "זה כבוד גדול בשבילי להופיע בישראל. זו מדינה נהדרת ועם נהדר", הכריז מנחה הטלוויזיה הפופולרי, שפרש לאחרונה מתוכנית הטוק-שואו, אותה הנחה מאז 1992.

לנו נשאל גם על המבוי הסתום אליו הגיע התהליך המדיני ואמר בחיוך כי "הדבר הטוב הוא שנראה לי כרגע כל אמריקני שהוא לא ג'ון קרי יתקבל בישראל בברכה גדולה"

לנו, הנחשב לקומיקאי חסר רחמים, הבטיח כי יתאים את הבדיחות לקהל ואפילו הבטיח כי יעביר את הבדיחות קודם לאישור כדי לא לפגוע באיש.

עם זאת, לנו הודיע כי נתניהו ובלומברג, אחד האנשים העשירים בעולם, לא יכולים להיות רגועים. "כל אחד בעולם מעריך הומור עצמי", הוא אמר. "אני בהחלט חושב שאפשר לצחוק גם על נתניהו ובלומברג. נגיד, הקטע הזה שהם מעניקים לו מיליון דולר. וואו, זה הולך לשנות את חייו".

 

>Nana10